Güncel

SMA Hastası Fikret Asım Karaca Bebeğe Canlı Yayında 120 Bin TL Bağış Toplandı.

SMA DEĞİL FİKRET KAZANSIN DESTEK GECESİ. SMA Tip-1 hastası Sakarya Hendek’te yaşayan Elif ve Kadir Karaca çiftinin ilk çocukları olan Fikret Asım Karaca’ya doğumundan 10 gün sonra SMA Tip 1..

SMA Hastası Fikret Asım Karaca Bebeğe Canlı Yayında 120 Bin TL Bağış Toplandı.

SMA DEĞİL FİKRET KAZANSIN DESTEK GECESİ.

SMA Tip-1 hastası Sakarya Hendek’te yaşayan Elif ve Kadir Karaca çiftinin ilk çocukları olan Fikret Asım Karaca’ya doğumundan 10 gün sonra SMA Tip 1 tanısı konuldu.Hendek Yenihaber Ve Kışlaçay Medya Ortak Bebek için 4 saat süren canlı yayın sürecinde 120 bin TL bağış toplandı.

Hayat Arama Kurtarma Ekibi Yönetimi Cengiz Çolak,Mesut Özer,Mehmet Fındık,Mustafa Yılmazoglu ile Hendek Yenihaber’ın Katkılarıyla “Fiko için birlik ve beraberlik için hareket ettiklerini ifade ederek, bizlerde bir Hendekli olarak onun yanında ve yakınında olduğumuzu, desteğimizin her zaman devam edeceğini belirtmek adına buradayız. Sadece 4 saatlik canlı yayınımızda yaklaşık 120.000 TL gibi bir rakam topladık ancak canlı yayına katılamayan hayırseverlerden de çok sayıda dekont geldi. İnşallah bu rakamın çok daha yükseklere çıkacağını düşünüyoruz.” dedi.

Ayhan Çakar,Tuncay Günaydın,Cengiz Çolak,Zerrin Özgünç,Mehmet Fındık ; Fiko için destek ve umut gecemizde canlı yayınımıza katılan, destek veren ve bağış yapan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyoruz. Fikret Asım Karaca oğlumuzu Amerika’ya uçuruncaya kadar desteğimize devam edeceğiz. Oğlumuz inşallah en yakın zamanda sağlığına kavuşacaktır, diye konuştu.

DESTEGİMİZE EL VER KAMPANYASI

Metin Zor’un yaptığı Türk Bayrağı çerçevesi İlgi çekti.Yayında ilerleyen saatlerde El ver kampanyasına destek yağdı ilerliyen günlerde daha kapsamlı bir el ver kampanyası yayını yapacaklarını ifade ettiler..

Karaca ailesi, doğumundan 10 gün sonra SMA Tip hastası bebekleri Fiko için 4 saat süren canlı yayına katılarak destek olan Hayat Arama Kurtarma Ekibine,CHP ilçe başkanı Nihat Bayraktar,Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu,Hendek İlçe Sağlık Müdürü Fatma Dursun,Huzur Evi sahibi Melek hanıma ve tüm hayırseverlere teşekkür ettiler.

Baba Kadir Karaca “Oğlum Fikret Asım Karaca’ya doğumundan 10 gün sonra SMA Tip 1 tanısı konuldu. Yurtdışında tedavi görmemiz için oğlum adına Valilik Onaylı bir kampanya başlattı.

Oğlum Fiko Sma yenerek, hayata tutunabilmesi için Dubai’de’ uygulanan ve yüzde 6 ay içinde tedaviye başlanırsa %95 – 98 başarı oranına sahip, 1 milyon 900 bin dolarlık Zolgensma gen tedavisini görmesi gerekiyor. Bugün Değerli Destekçilerimiz desteğiyle sadece canlı yayında 120.000 TL bağış toplandı.Canlı yayımızda bağışlarını yapan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Bu tedaviye acilinden ulaşmak istiyoruz. Zamanla yarışıyoruz. Tüm hayırseverlerin desteğini bekliyoruz.” diye konuştu.

Fikret Asım Karaca bebeğin kampanyası Sma_fikretasima_umutol adlı instagram hesabından yürütülüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL