Genel SonDakika

SİYASİ TEMİZLİK

SİYASİ TEMİZLİK Ülkemizin bulunduğu ekonomik ve sosyal sıkıntılar konusunda en büyük sorumlu tabiki bu ülkeyi yöneten siyasiler. Ancak ne perhiz ne lahana turşusu durumunda hiç sıkıntı yokmuş gibi yapılan açıklamalar..

SİYASİ TEMİZLİK

SİYASİ TEMİZLİK

Ülkemizin bulunduğu ekonomik ve sosyal sıkıntılar konusunda en büyük sorumlu tabiki bu ülkeyi yöneten siyasiler. Ancak ne perhiz ne lahana turşusu durumunda hiç sıkıntı yokmuş gibi yapılan açıklamalar ve bu durumları konuşmaya kalkan kişileri anında ve hızlıca vatan haini olmakla itham eden siyasilerimiz.

Yapılan her hatayı başkasına yükleme ve dış mihraklara bağlama alışkanlığı ülkemizi sürekli olarak dibe çekmekte ve kaosa sürüklemekte.

Peki bu ortamda asıl bizim yapmamız gereken ne, sade bir vatandaş olarak düşüncem ne yöneten siyasiler nede onlara muhalefet olanlar çözüm olacak gibi.
Televizyon programında hakaret etmek gayet normal bir hal aldı, bu duruma istinaden bakanlık önüne giden muhalif siyasiler; ülke siyaseti iyice lise önünde teke tek kavga etmeye çalışan liseli ergen hali aldı.

Çok acil şekilde siyasi temizlik yapmalıyız. Yoksa yarın artık çok geç olacak.
Ülkemizde ekonomik durum zaten içler acısı. Ekonomi Bakanımızın gözlerindeki ışığı görebilen gerçekten varmı? Şahsen bana göre durum içler acısı durumda.Ev kiraları konusuna girmeme gerek bile yok aslında Hendek gibi bir ilçede 2+1 evlere 2500 tl kira isteyip durumu iyi olmayan aramasın bile yazar hale gelen ev sahipleri yeterli açıklama bence.

Heleki göçmen durumu bu günler daha iyi günlerimizin dedirtiyor. Yani perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Sosyal medyada yayınladıkları videolar ve onları sanki suçlu bizmişiz gibi koruyan İçişleri bakanı ve diğer yöneticiler, bu da yetmezmiş gibi onları sigortasız ve çok düşük ücretlerle sömüren işverenler.Ne açıdan bakarsanız bakın çok kötü bir hal almakta bu durum.Acilen düzgün plan yapıp kaos ortamı oluşmadan çözüm bulmalıyız. Ancak bu yönde bir adım atılmayacağı siyasilerimiz tarafından açıkça söylenmekte.

Yazdıkça yazıyorum o kadar çok konu var alında ama köşe yetmeyecek, zaman geçtikçe detaylı detaylı konulara değinmeye çalışacağız. Hepinize esenlikler dilerim.
Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL