Güncel Gündem

Sakaryalı iş kadınları sağlık söyleşisinde bir araya geldi

Bütünsel Tıp ve Medikal Estetik alanının tanınınmış simalarından olan Dr. Gönül Ateşsaçan, Cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Dilek Demetoğlu’nun organize ettiği sağlık söyleşisinde iş kadınları ile bir araya geldi. Dr. Gönül..

Sakaryalı iş kadınları sağlık söyleşisinde bir araya geldi

Bütünsel Tıp ve Medikal Estetik alanının tanınınmış simalarından olan Dr. Gönül Ateşsaçan, Cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Dilek Demetoğlu’nun organize ettiği sağlık söyleşisinde iş kadınları ile bir araya geldi.

Dr. Gönül Ateşsaçan, Beta Home Sapanca’da gerçekleşen söyleşide katılımcılara; Yaşam şekli ve beslenme bedeni nasıl etkiliyor, Beslenmenin hormonlara ve cilde etkileri, Her yaşta güzel olmanın yolları, Yüz mühendisliği, Pozitif yaşlanma ve güzelleştiren son teknolojiler hakkında bilgiler verdi.

30 yıldırı mesleğini başarı ile sürdüren Dr. Ateşsaçan konuşmasında; “18 yıldır Bütünsel Tıp ve Medikal Estetik ile ilgileniyorum. Bedensel ve ruhsal anlamda kişinin gelişimi için destek veriyorum. Dilek Demetoğlu’nun davetiyle bu gün buraya geldim. Sağlıklı yaşamla ilgili mesleki bilgi ve tecrübelerimi sizlerle paylaşmak için buradayım. Burada benim görevim topluma sadece gün içinde yaptığımız davranışları minik bir yiyecek değişikliği ile hayvansal azaltıp sebze ve bakliyatı arttırarak yaşamımızda nasıl büyük bir fark yaratabiliriz onu size anlatacağım. Bildiğiniz gibi yaşlanma kaçınılmaz bir şey. Fakat yaşam şekli ile doğru besin tüketimi hareket ve bol su tüketimi ile yaşlanmayı yavaşlatabiliriz. Bedenimize iyi bakmak bizim görevimiz. Bu sebeple Erken uyuyun ve erken kalkın. Bol  su için. Hayvansal gıda tüketimini hiç değilse yüzde 10’a indirin. Gerçek gıdalarla beslenin. Sizlere Aristo diyetini öneriyorum” dedi. Sağlık söyleşisi Ateşsaça’nın katılımcıların sorularını cevaplaması ile sona erdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL