Güncel

Hemşehri dernekleri başkanları toplantıda bir araya geldi

Sakarya’da bulunan hemşehri il dernekleri başkanları Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organizasyonunda yapılan toplantıda bir araya geldi. Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği binasında yapılan toplantıya Erzurum, Rize, Sivas,..

Hemşehri dernekleri başkanları toplantıda bir araya geldi

Sakarya’da bulunan hemşehri il dernekleri başkanları Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organizasyonunda yapılan toplantıda bir araya geldi.

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği binasında yapılan toplantıya Erzurum, Rize, Sivas, Tokat, Ordu, Kastamonu, Çankırı, Gazi Antep, Ağrı, Isparta, Elazığ, Gümüşhane, Van, Kars ve Muş illerinin hemşehri dernekleri başkanları ve yöneticileri katıldı.Toplantıda konuşan Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi, bu tür etkinlik ve organizasyonları bir araya gelmek ve kaynaşmak adına önemsediklerini belirtti.

Geçmişte de bu tür toplantıların yapıldığını hatırlatan Çelebi şunları söyledi: “Bu tür etkinlikler bir araya gelmek, tanışmak ve kaynaşmak için önemli. Sakarya’ya baktığımızda her yörenin insanından oluşan bir mozaik şehir görüyoruz. Hepimize has bir yaşam tarzı var. Doğduğumuz yer farklı olabilir. Ama biz Sakarya’da yaşıyoruz ve mezar yerimiz de burada. Bu toplantı ile birbirimizi daha yakından tanımak ve kaynaşmak, ayrıca daha önceden yapılan toplantıların da bir devamını oluşturmak istedik. Toplumun dertleri ile dertlenen, üzüntüsü ile üzülen, sevinci ile sevinen, çayını kahvesini içebileceğimiz, sohbet edebileceğimiz dostlarımız olmalı, dostlarınız olmalı. Bu şehir için, bu ülke için daha fazla neler yapabiliriz buna odaklandık. Bu nedenle zaman ayırıp davetimize icabet ederek bizleri onurlandırdınız. Davet ettiğimiz ancak mazeretleri nedeniyle bu toplantıya katılamayan hemşehri dernek başkanlarımız da var. Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda Başkan Çelebi’nin konuşmasından sonra söz alan hemşehri dernekleri başkanları ise yaptıkları çalışmalar ve hedefleri ile ilgili bilgiler vererek, gelecekte yapılacak toplantıların farklı hemşehri dernekleri başkanlarının ev sahipliğinde devam ettirilmesi gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL