Genel Güncel Gündem

Başarılı Digor Kaymakamı Karakaş’tan LC Habere ziyaret

Yıllık izini dolayısı ile İlimizde bulunan Kars’ın Digor İlçesi Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş, LC Haberi ziyaret etti. Aslen Sakarya Adapazarı doğumlu olan Kars’ın Digor İlçesinin başarılı Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş,..

Başarılı Digor Kaymakamı Karakaş’tan LC Habere ziyaret

Yıllık izini dolayısı ile İlimizde bulunan Kars’ın Digor İlçesi Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş, LC Haberi ziyaret etti.
Aslen Sakarya Adapazarı doğumlu olan Kars’ın Digor İlçesinin başarılı Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş, yıllık izni dolayısı ile memleketi Sakarya’ya geldi. Bu süre zarfında aile, yakınları ve dostlarına ziyaretlerde bulunan Kaymakam Karakaş, LC Haberi de ziyaret etti. Ziyarette İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Levent Candan ile bir süre sohbet eden Kaymakam Orhan Gazi Karakaş, “2021 yılında cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Kars Digor İlçesi Kaymakamlığına atandım. Digor İlçe halkı çok sıcakkanlı insanlar. Onları çok seviyorum. Ben Sakarya’da doğdum. Memleketime fırsat buldukça gelmeye çalışıyorum. İznim süresince bazı ziyaretlerim de olacak. Bu gün ziyaretime LC Haber ile başladım” diyerek LC Habere yayın hayatında başarılar dileyerek Digor’a davet etti.
LC Haber, İmtiyaz Sahibi Genel Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Levent Candan, Kaymakam Orhan Gazi Karakaşa ve ziyarette yer alan Uluslar Arası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Tezcan’ında yer aldığı ziyarette ve UGC Genel Başkan Yardımcısı Tezcan’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Aynı zamanda Uluslar Arası Gazeteciler Cemiyeti Sakarya İl Temsilciliği görevini yürüten Levent Candan, Digor Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş’a başarılı çalışmalarının devamını diledi
Kaymakam Orhan Gazi Karakaş kimdir;
Digor Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş 1993 yılında Sakarya / Adapazarı’nda doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan ‘’Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında 7. ve 8. Dönem Sakarya İl Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilerek Sakarya İlini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etti. Ayrıca Sakarya Valiliği’nin öncülüğünde Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan Sakarya Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi (SEBAP) İl Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Lisans Eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı. Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Strateji alanında tamamlamıştır. Kaymakamımız, İçişleri Bakanlığı tarafından açılan 105. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra Aydın Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Daha sonra sırasıyla Aydın Valiliği’nde İl Merkez Stajını, Osmaniye İli Düziçi Kaymakamlığı’nda I. Dönem Kaymakam Refikliği Stajı ve Sakarya İli Arifiye Kaymakamlığı’nda II. Dönem Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Daha sonra 8 ay süre ile Bolu ili Göynük ilçesinde Kaymakam olarak görevlendirildi. Göynük’te çalıştığı dönemde “Sakin Şehir Göynük Okuyor” ve “Sakin Şehir Göynük’ün Çocukları Geziyor” projelerini gerçekleştirdi. Akabinde Bakanlık Merkez Stajı kapsamında Ankara’da dil eğitimi kursuna katıldı. Daha sonra Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Teftiş Stajını tamamladı. 8 ay süreyle gittiği İngiltere’de dil eğitimi aldı ve İngiltere’deki idari sistemle ilgili çalışmalarda bulundu. Daha sonra İçişleri Bakanlığı’nda düzenlenen Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlamasının ardından Çiçekdağı Kaymakamı olarak görev yaptı. Çiçekdağı Kaymakamlığı görevi esnasında ihtiyaç sahibi ailelerin evine her gün sıcak yemek gönderilmesini sağlayan “Aşevi Projesini” gerçekleştirdi. Daha sonra bir yıl süreyle Sinop Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Bu görevinin ardından 19.08.2021 Tarihli ve 2021/412 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Digor Kaymakamlığına atanan kaymakamımız 26.09.2021 tarihi itibariyle ilçemiz Digor’daki görevine başlamıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL