Genel Güncel Gündem

Ali İnci; “28 Şubatı asla unutmayacağız. Unutturmayacağız”

15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, “28 Şubat postmodern darbesini unutmuyoruz” etkinliğinde yaptığı konuşmasında; “Milletin gününün üzerinde bir güç tanımıyoruz. 28 Şubatı asla unutmayacağız. Unutturmayacağız” dedi. 15..

Ali İnci; “28 Şubatı asla unutmayacağız. Unutturmayacağız”

15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, “28 Şubat postmodern darbesini unutmuyoruz” etkinliğinde yaptığı konuşmasında; “Milletin gününün üzerinde bir güç tanımıyoruz. 28 Şubatı asla unutmayacağız. Unutturmayacağız” dedi.

15 Temmuz Milli İrade Derneği, “28 Şubat postmodern darbesini unutmuyoruz” etkinliği düzenledi. Etkinliğe; Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, İlçe Muhtar Dernek Başkanları, Sakarya Hafriyatçılar ve İş Makineleri Derneği Başkanı Can Akova, Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Başkanı İbrahim Çorbacı, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Müjdat Çetin, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Türkiye Cami ve Kur’an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, SUBÜ Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Aydın Yılmazer, Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şube Yöneticileri katıldı.

Müftü Başiş’ten dua

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan “28 Şubat postmodern darbesini unutmuyoruz” isimli etkinlikte Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Hafızlık Proje Okulu Hafız Öğrencileri Kuran’ı Kerim okudu. Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş’in Duası ardından 28 Şubat’ı anlatan slayt gösterimi yapıldı.

Acımız var. Yüreğimiz yanıyor

15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı ve aynı zamanda AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, etkinlikte yaptığı konuşmasında 28 Şubat sürecini dile getirdi. Genel Başkan İnci; “28 Şubat’ı hep birlikte yaşadık. Hep birlikte gördük. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Diyanet İşleri Başkanımız ’da programımıza katılacaktı. Cumhurbaşkanımız ile görüntülü konuşma gerçekleştirecektik. Ancak asrın deprem felaketi programımızı değiştirdi. Acımız var. Yüreğimiz yanıyor. 15 Temmuz’da milletimiz meydanlardaydı, biz de Sakarya’da meydanlardaydık. Hepimiz farklı yerlerde 15 Temmuz’u yaşadık, 28 Şubat’ı da yaşadık. 80 darbesini yaşadık. 60 darbesinde ağladık, 80 darbesinde sessiz kaldık.15 Temmuz’da lider olunca, bu halkta onun yanında var olunca,  15 Temmuz’u yapamadılar. Biz kesinlikle unutmayacağız, unutturmayacağız. Artık demokrasinin dışında her hangi bir gücü asla tanımayacağız. Milletin gücünün üzerinde biz güç tanımayacağız “ diye konuştu.

Ne kadar teşekkür etsek azdır

Konuşmasında, Kahramanmaraş merkez üssü depremler ardında gerçekleşen çalışmalar hakkında da bilgiler veren Ali İnci; “Sakarya’da 16 ilçe belediye başkanımız Büyükşehir dahil olmak üzere sahadaydı. Ve bilgili olarak çalıştık. Hafriyatçılar dernek başkanı, çalışmayla alakalı deprem bölgesine 182 tane makineyi oraya nakil etti. Enkaz altından çok insan çıkardılar. Belediye başkanlarımız elinde avucunda ne varsa deprem bölgesine yardım etti. Bütün ilçe başkanlarımıza teşekkür ederim. İnanın samimiyetle söylüyorum, büyük bir yardım olayı Sakarya gibi yardım yapan yok. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Milli birlik dediğimiz olayı orada birebir yaşadık” diyerek deprem bölgesine yardım eden herkese teşekkür etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL